تاریخ امروز: شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵  
منوی اصلی
آمار سایت
بازدید امروز: 871
بازدید دیروز: 1990
بازدید هفته: 871
بازدید ماه: 12726
بازدید کل: 1883780
تاریخ انتشار خبر: دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ --- ۰:۳۴ تعداد مشاهده: 718 بار
دسته خبر:
بلندگوی پاناسونیک با قابلیت ترجمه به سه زبان دنیا عنوان خبر:
بلندگوی پاناسونیک با قابلیت ترجمه به سه زبان دنیا خلاصه خبر:

بلندگوی پاناسونیک با قابلیت ترجمه به سه زبان دنیا

Megaphoneyaku  بلندگوی پیشرفته و جالبی است که قادر است صدای فرد را به سه زبان مختلف ترجمه کند. بخش پایانی این اسم (yaku)، نام اصلی این دستگاه است که به معنی "ترجمه" است.
فرودگاه توکیوی ژاپن مراحل آزمایشی استفاده از بلندگوی مترجم پاناسونیک را آغاز کرده است.
این دستگاه نتیجه مشکلات سال 2014 میلادی یعنی زمانی که فرودگاه توکیو دچار سیل شد، است. کارکنان فرودگاه متوجه شدند که قادر به برقراری ارتباط با مسافرانی که در سیل فرودگاه گیر افتاده ‏اند، نیستند.  امکان‌نداشتن برقراری ارتباط با مسافران خارجی باعث شد که کارکنان فرودگاه در پخش آب و غذا به این مسافران دچار مشکل شوند و نیاز به دستگاهی که کار ترجمه را انجام دهد بیش از پیش احساس شد.
اگر این فرآیند ترجمه از طریق یک اپلیکیشن و یا یک وب سایت انجام شود، نمی توان انتظار داشت که ترجمه ای با کیفیت خوب و عالی را ارایه دهد و تنها مزیت آن در این است که مسافران می توانند حداقل منظور و قصد کارکنان فرودگاه و یا افرادی که با آنها در ارتباط هستند را بفهمند.
این دستگاه شبیه بلندگوی معمولی است که یک فبلت به بالای آن چسبانده باشند. قابلیت ترجمه این بلندگو به توانایی یک گوشی هوشمند در ترجمه به کمک برنامه‏ ها، شباهت بسیاری دارد. کاربر باید به یکی از سه زبان انگلیسی، چینی یا کره ‏ای در بلندگو صحبت کند. هر چیزی که در این بلندگو گفته شود را می‏توان به یکی از دو زبان دیگر ترجمه کرد.

ایران پاناسونیک


کلمات کلیدی:
کلیه حقوق این مجموعه متعلق به وب سایت ایران پاناسونیک می باشد.
طراحی وب، سئو و پشتیبانی: توسعه فناوری اطلاعات جهان افزار نوین