تاریخ امروز: يکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸  
منوی اصلی
آمار سایت
بازدید امروز: 411
بازدید دیروز: 936
بازدید هفته: 1347
بازدید ماه: 2802
بازدید کل: 2889180
تاریخ انتشار مقاله: سه شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۷ --- ۱۰:۱۲ تعداد مشاهده: 224 بار
دسته مقاله:
بهینه‌ترین پنل خورشیدی جهان عنوان مقاله:
مدیر محتوا توسط:
بهینه‌ترین پنل خورشیدی جهان چکیده مقاله:

بهینه‌ترین پنل خورشیدی جهان


بهینه‌ترین پنل خورشیدی جهان که راندمانی حدود 22.5 درصد داشته در معرض بازدید عموم قرار گرفت.

میزان راندمان 22.5 درصدی  در پنل های مورد نظر توانسته تأییدیه اداره فناوری‌های پیشرفته ژاپن را کسب کند؛ از این رو هیچ شکی در نسبت دادن لقب بهینه‌ترین پنل خورشیدی جهان به آن وجود ندارد. تولید انرژی بیشتر در هر فوت مربع از این پنل، به معنای تولید و ذخیره‌ی انرژی بیشتر به صورت سالیانه بوده و این درست همان هدفی‌ است که پاناسونیک به دنبال آن است.

 این رکورد بهره‌وری گواه از پیشتازی فناوری فتوولتیک در تولید انرژی برق داشته و به کار گیری پنل های خورشید را طی چند سال آینده افزایش خواهد داد. علاوه بر این ماژول جدید تحت عنوان HIT N330 با 96 CELL ظرفیت که توانایی تولید 330 وات‌ساعت انرژی الکتریکی را دارا می‌باشد نیز رونمایی شده است که نسبت به مدل قبلی حدود 19.7 درصد راندمان بیشتری را ارائه می‌کند.

در اینجا بد نیست یادآور شویم که از کنار هم قرار دادن تعدادی سلول خورشیدی (PV Cell) یک ماژول خورشیدی (PV Module) ساخته می‌شود.  با به کار گیری ماژول‌های 72 CELL که توانایی تولید 270 وات‌ساعت برق را دارند به این رکورد به دست آمده است؛ البته راز کار استفاده از صفحات به مراتب باریک‌تر فتوولتائیک نواری به جای صفحات فتوولتائیک مونوکریستال است.


 کلمات کلیدی: ایران پاناسونیک
کلیه حقوق این مجموعه متعلق به وب سایت ایران پاناسونیک می باشد.
طراحی وب، سئو و پشتیبانی: توسعه فناوری اطلاعات جهان افزار نوین